Gąbki polerskie

Dlaczego ważna jest jakość gąbek polerskich

Umiejętności lakiernika do podstawowa rzecz gwarantująca jakość uslugi, jednak bez dobrych materiałów polerskich a zwłaszcza gąbek, nie ma co się łudzić że zlecenie zostanie wykonane poprawnie, ponieważ umiejętności muszą być uzupełnione dobrymi surowcami jaki narzędziami do pracy, niezbędnymi w każdej dziedzinie usług motoryzacyjnych.

Gąbki polerskie firmy Urban, charakteryzuje doskonała jakość i różnorodność, dzięki czemu każdy lakiernik będzie mógł przetestować i wybrać te modele gąbek, które najlepiej sprawdzą się w jego warsztacie i przypadną mu do gustu. Polerowanie gąbkami ma wiele zalet,  ponieważ różne konstrukcję pozwalają odprowadzać ciepło różnym stopniu jak i równomiernie rozprowadzać materiał ścierny czyli pastę polerska.

Drugą ważną sprawą o której warto wspomnieć, są dostępne sposoby mocowań gołąbek, zarówno do szlifierek kątowych, szlifierek oscylacyjnych jak i specjalistycznego sprzętu polerskiego. Znajdziemy tam zarówno trzpienie, rzepy jaki całą mnogość przekładek dystansowych o różnej twardości.

Mając więc tak szerokie możliwości i łatwą dostępność materiałów ściernych, każdy lakiernik z łatwością wyposażyć swój warsztat a wykonana usługa nie będzie obarczona problemami związanymi ze złą jakością gąbek polerskich.

Trwałość gabek do polerowania

Oprócz różnorodności, ważną cechą będzie trwałość materiałów użytych do polerowania pojazdów.

Ta cecha będzie istotna głównie dla samego wykonawcy, który dzięki dużej trwałości gąbki polerskiej będzie mógł oszczędzić sporo pieniędzy a dzięki temu obniżyć koszt swoich usług, stając się tym samym bardziej atrakcyjnym usługodawca na rynku. Zaletą dużej wytrzymałości polerskich materiałów jest również oszczędność czasu potrzebna do ich zamówienia czy też magazynowanie odpadów, których w tym przypadku będzie mniej. Gąbki polerskie firmy Urban występują w wielu modelach różnią się twardością kształtem oraz kolorami Co ułatwia segregowanie ich w trakcie pracy  bez konieczności zastanawiania się, jaki model akurat mamy w ręce.

Wiele modeli gąbek objętych jest patentem dzięki czemu są one dostępne jedynie firmie Urban Lack.