Deski tarasowe z wrocławską metryką

Drewniane Tarasy były bardziej popularne w poprzednich wiekach, Jednak teraz wracają w blasku i chwale do otaczającej nas architektury. wyższość tarasów drewnianych polega na tym, iż drewno tarasowe jest materiałem ciepłym.

We Wrocławiu można zobaczyć coraz więcej nowoczesnych budynków w których wykorzystuje się właśnie taką technologię a nie Tarasy pokrywamy płytkami ceramicznymi. Można się zgodzić jedynie z faktem że płyty ceramiczne położone na taras są trwalsze i nie wymagają od nas konserwacji a jedynie czyszczenia, natomiast deski tarasowe wykonane są z materiału, który wymaga od nas pewnej pielęgnacji Jeśli chcemy aby utrzymał swój stan jakościowy i wygląd piękny jak zawsze. Jednak konserwacja desek nie musi być niczym strasznym jeśli będziemy wykonywać ją systematycznie i zabierzemy nieco wprawy.

Najtrudniejsze mi najbardziej kosztownym elementem konserwacji to olejowanie tarasu lub ukrywanie go inną warstwę która zapewni mu dużą odporność na warunki atmosferyczne, jaki ścieranie podczas codziennego użytkowania dzięki temu teraz zachowa piękny wygląd i zawsze będzie cieszył oko jak również gołe stopy podczas przechadzania się po nim niezależnie od pory roku i temperatury.