Audyt GIODO Wrocław

Częstym problemem w zrozumieniu pojęcia audytu giodo jest fakt, niewystarczającego wyjaśnienia tego tematu, głównie przez inspektora ochrony danych osobowych.

Temat wydaje się być trochę niejasny, zwłaszcza dla dla osób nie zajmujących się na co dzień prawem lub zarządzaniem zasobami ludzkimi.

Otóż w każdym przedsiębiorstwie tajne powinny być nie tylko tajemnice firmy takie jak rabaty czy  lista klientów, czy też zarobki osób pracujących w przedsiębiorstwie, ale również utajnieniu powinny podlegać wszelkie dane osobowe pracowników.

Tutaj jest zadanie również dla działów informatycznych film, aby dane osobowe były należycie zabezpieczone również przed hakerami jaki wewnętrzny mi próbami zdobycia tychże informacji.

Handel danymi osobowymi to w dzisiejszych czasach norma? nawet nie zdajemy sobie sprawy jak wiele firm posiada nasze dane choćby takie jak adres zamieszkania email numer telefonu.

Posiadanie tych danych umożliwi nachalnym przedsiębiorcom zasypywanie nas reklamami. Oczywiście takie bazy można kupić i wcale  nie są drogie a jest w nich często imię nazwisko i adres e mail .

Przyczyny mogą  być różne,  albo sami nie opatrznie gdzieś zapisaliśmy się na jakąś listę mailingową często, nie świadomie akceptując jakieś zapytania, wyskakujące okienka. W ten sposób bardzo szybko nasze dane trafiają do internetu a tam już nie mamy wpływu na t co się z nimi dzieje.

Audyt giodo Wrocław to rozwiązanie dla wszystkich tych którzy chcą sprawdzić bezpieczeństwo swoich danych osobowych jak i danych osobowych pracowników. Dzięki takiemu audytowi przedsiębiorca może spać spokojnie i nie będzie się stresował tym, że może spotkać go przykra kontrola ze strony głównego inspektoratu ochrony danych osobowych.