Tarasy kompozytowe jako nowoczesne podłoże

Dlaczego kompozyt

Drewniane tarasy mają niezaprzeczalną przewagę nad płytkami ceramicznymi. Są przyjemne w dotyku, zawsze ciepłe w dotyku bosą stopą i nie są tak twarde. Problem pojawia się dopiero wtedy, kiedy chcemy porównać łatwość użytkowania. Drewniany taras wymaga pielęgnacji, jeśli pragniemy aby zachował swój nienaganny urok i przede wszystkim trwałość. Takie zabiegi jak konserwacja olejem do tarasów czy lakierowanie, najczęściej należy wykonywać co roku.

Pojawiła się więc koncepcja, aby stworzyć materiał, który zachowa cechy drewna, ale będzie łatwy w obsłudze i trwały niczym kafelki ceramiczne. Z pomocą przyszła inżynieria materiałowa, która pozwoliła stworzyć hybrydę z drewna i tworzywa sztucznego, czyli kompozytowe deski tarasowe, które dzięki swoim właściwościom podbijają świat.

Jak to działa

W równych proporcjach połączono mączkę drewnianą z jej odpowiednikiem z PCV, całość trwale zespolono przy użyciu specjalnych klejów pod wysokim ciśnieniem. Całość stanowi doskonałą równowagę pomiędzy naturalnością a uniwersalnością deski tarasowej. Kompozytowe materiały znalazły zastosowanie również jako ogrodzenia i inne elementy ogrodowej architektury.

Zalety tarasów kompozytowych

Do zalet na pewno nie można zaliczyć ceny, ponieważ jest ona zbliżona do cen takich materiałów jak drewno egzotyczne na przykład: deska cedr kanadyjski. 

Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę coroczne wydatki na konserwację i czas spędzony podczas tych zabiegów, może się okazać że deski na taras z kompozytów zwrócą się po kilku latach. Nie wymagają one żadnej konserwacji a jedynie czyszczenia, a ich trwałość znacznie przewyższa standardowe krajowe drewno tarasowe.