Jak szukać sali na wesele i dobrego zespołu?

Pytanie jak szukać i gdzie sal weselnych i kapeli na imprezę jest jednym z trudniejszych przy organizacji ślubu.

W kilku prostych zdaniach postaram się opisać cechy sal i kapel, aby ułatwić wybór przyszłym małżonkom. Oczywiście jest moja subiektywna ocena i powstała w wyniku wieloletnich doświadczeń w tym temacie.

Co powinna mieć sala weselna a czego lepiej żeby nie miała?

Niezależnie od tego jaki budżet przeznaczamy na jednego weselnika, właściciel lub manager sali, będzie nas zapewniał o najwyższej jakości obsługi, najsmaczniejszym jedzeniu i niepowtarzalnym klimacie. Oczywiście nigdy na 100% nie sprawdzimy prawdziwości zachwalanych kwestii, ale możemy sprawdzić kilka rzeczy których nie da się zatuszować.

 • Klimatyzacja na sali lub układ okien i drzwi pozwalający skutecznie wietrzyć całe pomieszczenie.
  Kiedy tylko pierwsze pary ruszą na parkiet a muzyka nabierze tempa, może zacząć się robić duszno, i to już po krótkim czasie. Jeśli klimatyzacja będzie niewydolna lub okna będą znajdowały się tylko po jednej stronie pomieszczenia, może się okazać że udana impreza zmieni się w turnus dla odchudzających się, a duszne powietrze szybko położy spać pijących alkohol gości.
 • Toalety dla takiej ilości ludzi, powinny być odpowiednio przestrzenne i w odpowiedniej ilości. Niewyobrażalnym jest stanie w kolejce do toalety podczas tak dostojnej imprezy.
 • Jasny sufit, który będzie miał znaczący wpływ na jakość zdjęć ślubnych. Każdy ceniący się fotograf ślubny zawsze sprawdza sufit, zaraz po wejściu na salę. Dlaczego?
  Otóż to doskonała powierzchnia do obijania światła błyskowego, dzięki której zdjęcia będą bardziej przestrzenne i lepiej doświetlone.
 • Parking dla gości, najlepiej strzeżony. Dużym komfortem dla gości i dla samej pary ślubnej, jest łatwy dojazd pod samą salę ślubną. Dodatkowo jeśli będzie on strzeżony, właściciele auto będą dłużej bawić się nie martwiąc się o pojazdy.

Kliknij link, aby znaleźć salę idealną 🙂

Jak wybrać kapelę z Wrocławia

Nie dajcie się zaczarować już na początku spotkania, musicie oceniać możliwości zespołu „na chłodno”. Chyba każdy przyzna że to głównie od zespołu weselnego zależy jakość imprezy, tego elementu po prostu nie można schrzanić. Goście weselni nie będą pamiętać czy wódka była dobra albo czy tort nie za słodki. Za to każdy wspomni jaki był zespół.

 • Drobnym ale ważnym elementem może być mikrofon bezprzewodowy. To dzięki niemu prowadzący wesele jak również osoby biorące udział w konkursach czy podziękowanie dla rodziców, mogą się swobodnie poruszać po sali.
 • Spytaj czy zespół pije, jeśli łatwo poddadzą się weselnej atmosferze, może się okazać że rano już muzyka nie będzie brzmiała już tak wesoło.
 • Czy lider zespołu ma w planie jakiś przećwiczony sposób na porwanie ludzi do tańca, jeśli okaże się że impreza zacznie się robić bardziej siedząca.

Jak szukać zespołu to już inna historia, jednak podamy może jakieś przykłady. Ciekawa propozycja to Plusmachine z Wrocławia- sprawdzony zespół znany od lat na rynku Wrocławskim.
Staisfaction – http://satisfaction.wroclaw.pl/ – znani i lubiani 🙂