Jak się zrelaksować i uśpić małe dziecko

relaksujący obrazek

Dzisiaj Polecimy z zupełnie innej beczki, otóż będzie trochę o tym, jak zrelaksować się Pocieszki pracy. A jak wiadomo branże budowlane dość mocno obciążają swoich pracowników, przez co powinny się oni skupić nie tylko na swojej pracy, ale również na relaksie którego warto zażyć już po skończonej pracy. Przecież każdy doskonale wie, jak wygląda praca przeciętnego handlowca. Mało odpoczynku, złe jedzenie, dużo stresu z klientami. 

Zupełnie przypadkowo wpadliśmy na pomysł, aby pokazać ludziom co można włączyć na YouTube zamiast muzyki która pozornie daje nam wytchnienie i odpoczynek, ale jednak mimo wszystko nadal obciąża nasz system nerwowy. Słuchając muzyki nasz mózg nie znajduje się w stanie głębokiego relaksu, tylko w stanie ciągłej analizy dźwięków które docierają do niego w pewnym rytmie i sprawną melodią. Dlatego dużo lepszym rozwiązaniem, Jeśli chcemy się głęboko zrelaksować, jest słuchanie odgłosów natury.

Z pomocą tutaj przychodzi nam kanał na YouTube który prezentuje właśnie takie relaksujące dźwięki natury, co więcej od razu mamy możliwość zawieszenia oka na czymś bardzo przyjemnym czyli na prawdziwych ujęciach gdzieś w przepięknych spokojnych miejscach.


Zobacz relaksujące filmy


 Mamy tutaj kilka propozycji:

  • Dźwięki natury pochodzące  ze spokojnej łąki, gdzie w tle słychać odgłosy wsi, piejące koguty oraz wszechobecny śpiew ptaków i cykanie świerszczy.
    Przy okazji mamy możliwość spoglądać na dość Sielski obrazek czyli stary drewniany płot a zanim spokojna Zielona Łąka z wieczornym słońcem,  które sprawia wrażenie spokoju i bardzo ciepłego letniego popołudnia które powinno nam się kojarzyć z urlopem i odpoczynkiem
  •  druga propozycja to coś bardzo naturalnego, coś co sprawia że zawsze czujemy się zrelaksowani, a przede wszystkim czujemy się bardzo bezpiecznie. Jest to dźwięk palącego się niespiesznie ogniska. słychać wyraźnie Jak strzela drewno  obejmowane przez  płomienie ogniska,  mamy wrażenie że żar który widzimy na filmie ogrzewa nasze wnętrze i robi nam się bardzo przyjemnie. Jest to również bardzo dobry sposób na to,  aby uśpić nasze dziecko które ma problemy z zasypianiem.
  •  kolejnym naturalnym sposobem na zrelaksowanie się jest oczywiście dźwięk padającego deszczu. Kiedy siedzimy w ciepłym domu lub wracamy z samochodem z dalekiej trasy, możemy wsłuchać się spokojny ciepły letni deszcz który sprawia wrażenie odświeżające całą przyrodę a przy okazji nasz umysł. 
    A jako obrazek zobaczymy ujęcia z bardzo przyjemnego trochę dzikiego ogrodu oraz wiele zbliżeń Makro które pokazują jak pojedyncze krople uderzają liście roślin ozdobnych. 
Wszystkie te filmy jaki cały kanał mogą być bardzo pomocne przy tym kiedy nie wiemy jak uśpić dziecko. Jak Każdy rodzic wie, najcenniejszą rzeczą w czasie kiedy dzieci są jeszcze małe jest to, aby łatwo położyć spać swoje pociechy. Rodzice mają sporo rzeczy do zrobienia poza opieką nad dzieckiem, i usypianie dziecka przez godzinę lub dłużej naprawdę potrafi ze zorganizować całe życie, a tym samym sprawić że rodzice będą zmęczeni i bardziej nerwowi. Tu właśnie przychodzi nam z pomocą sama natura, czyli dźwięki dzięki którym dziecko czuję się bezpieczniej i spokojnie zasypia.

Przyjęło się mówić na tego typu nagrania jako Biały szum. Oczywiście biały szum jest niczym innym jak sposobem na wytłumienie innych niepokojących dźwięków, które otaczają dziecko w trakcie gdy ono zasypia. Jeśli odkładamy dziecko do łóżeczka a w pomieszczeniu obok musimy zająć się na przykład rozpakowaniem zmywarki, to siłą rzeczy będziemy hałasować, niezależnie od tego jak bardzo będziemy się starać tego uniknąć. Białe szumy włączone gdzieś w pokoju dziecka pozwalają nieco stłumić te hałasy a tym samym uśpić dziecko w kilka minut. Wiadomo że kiedy dziecko już zaśnie to nie tak łatwo się obudzi, nawet kiedy do pokoju dobiegnie jakiś większy hałas.

Jeśli nie wiecie jak się zrelaksować po ciężkiej pracy, albo jak szybko uśpić swoje dziecko, to właśnie tego typu nagranie mogą przyjść Wam z pomocą.  Trzymamy kciuki i powodzenia.